top of page

Maak deze zomer je eigen porseleinen sieraden

  • Funda Özyer
  • 8 uur geleden
  • 2 minuten om te lezen

Sieraden zijn meer dan een accessoire. Ze vertellen een verhaal, weerspiegelen je persoonlijkheid en geven een outfit nét dat beetje extra. Hoe bijzonder is het dan om sieraden te dragen die je helemaal zelf hebt gemaakt?

Bij Utopia Keramiek ontdek je deze zomer de magie van porselein. Dit verfijnde materiaal staat bekend om zijn zachte uitstraling, heldere witte kleur en verrassende sterkte. Al eeuwenlang wordt porselein gebruikt voor kunst en gebruiksvoorwerpen, maar wist je dat het ook perfect is voor het maken van unieke sieraden?


Van klei tot kunstwerk

Het maken van porseleinen sieraden begint met een klein stukje klei en een groot idee. Misschien laat je je inspireren door bloemen uit de tuin, de golven van de Zeeuwse kust of juist door strakke geometrische vormen. Alles is mogelijk.

Met eenvoudige technieken vorm je oorbellen, hangers, broches of andere sieraden. Je kunt werken met reliëf, structuren, stempels en decoratieve details. Daarna worden de sieraden zorgvuldig gedroogd en gebakken op hoge temperatuur. Tijdens dit proces verandert de zachte klei in sterk, elegant porselein.

Het mooiste moment? Wanneer je jouw eigen ontwerp uit de oven haalt en ziet hoe jouw idee is veranderd in een echt sieraad.


Workshop Porseleinen Sieraden Maken

Deze zomer kun je deelnemen aan onze workshop op:

📅 Dinsdag 29 juli

📅 Donderdag 31 juli

Tijdens deze workshop maak je jouw eigen collectie porseleinen sieraden. Na het vormen en decoreren worden de sieraden biscuit gebakken. Vervolgens maken we samen een tweede afspraak om de sieraden te glazuren en af te werken. Zo ervaar je het volledige keramische proces, van ontwerp tot eindresultaat.


Waarom kiezen voor handgemaakte sieraden?

In een wereld waarin veel producten massaal worden geproduceerd, zijn handgemaakte sieraden juist bijzonder. Elk stuk heeft zijn eigen karakter. Kleine verschillen in vorm, structuur en afwerking maken elk sieraad uniek.

Bovendien geeft het veel voldoening om iets met je eigen handen te maken. Het creatieve proces helpt je om even los te komen van de dagelijkse drukte en volledig op te gaan in het moment.


Voor jezelf of als bijzonder cadeau

Een zelfgemaakt sieraad is niet alleen mooi om te dragen, maar ook een waardevol cadeau. Denk aan een persoonlijk cadeau voor een vriendin, moeder, dochter of iemand die je dierbaar is. Juist omdat het met aandacht en liefde is gemaakt, krijgt het extra betekenis.


Creativiteit kent geen leeftijd

Je hoeft geen ervaring te hebben om porseleinen sieraden te maken. Beginners zijn van harte welkom. Het gaat niet om perfectie, maar om plezier, ontdekken en creëren. Iedereen kan zijn eigen stijl ontwikkelen en iets moois maken.

Laat je verrassen door de mogelijkheden van porselein en ervaar hoe leuk het is om een uniek sieraad te ontwerpen dat niemand anders heeft.


Aanmelden kan via Email: info@utopiakeramiek.com


Met creatieve groet,

Funda Ozyer

Utopia Keramiek – Terneuzen



 
 
 

Opmerkingen

Beoordeeld met 0 uit 5 sterren.
Nog geen beoordelingen

Voeg een beoordeling toe
bottom of page